Keď pozrieš do tých jasných očí,
stačí pohľad…
Vieš že slová zbytočné sú…

Tá oddanosť a čistá duša
pokoj ti do srdca donesú…

Presne toto som zažila. A verím , že  sa vďaka mojim fotkám tento pocit prenesie aj na vás.

Bolo krásne, bolo teplo. Deň priam stvorený na letné fotenie. Viete koho alebo čoho? Jedným slovom sa tomu povie: „majestátna krása“.

Milujem zvieratá a obdivujem každého človeka, ktorý k nim má blízky vzťah. Preto som sa veľmi tešila na fotenie mladej Ivanky s koníkom Kelly na ranči Lieskovec.

Hoci ja som na fotenie prišla až poobede, Ivanka spolu s jej maminou Irenkou a trénerom Maťkom boli na ranči už od skorého rána. Pretože fotenie s koníkom nie je len o samotných fotkách, ale je aj o celkovej príprave, ktorá zaberie taktiež veľa času.

Koníka treba hneď zrána vyčistiť žbilkom, kefou, okúpať a vyutierať dosucha, učesat hrivu a chvost. Keď je srsť čistá a lesklá, koník je pripravený na fotenie. A taktiež sme pred fotenim nachystali aj pre Ivanku vhodný outfit a vyčarili mladistvú vizáž.

Ranč Lieskovec a jeho okolie bolo na fotenie priam inšpirujúce. Tešila som sa každej jednej chvíľke, každému jednému vydarenému záberu. Bola to pre mňa zaujímavá skúsenosť, keďže som  prvýkrát videla, ako sa dá s koníkmi pracovať a robiť pri tom úžasné aj vtipné zábery. Bola som milo prekvapená ako sa dá Kelly ohýbať a aj vďaka trpezlivosti, komunikácii, kľudnému prístupu a pomocou drobných odmien sa s ňou dali robiť doslova zázraky.

Opät sa raz potvrdilo, že ako každý človek z nás je jedinečný, tak isto je to aj s koňmi. Tiež majú svoje povahy, svoje nálady, svoje radosti.

Ten, kto nemá skúsenosti so zvieratami ako sú napríklad kone, nemôže vedieť, ako zviera zareaguje napríklad na hlasný zvuk (trúbenie auta – čo sa nám pri fotení stalo), či sa zľakne a uskočí, alebo si zachová kľudnú hlavu. A naopak. Ľudia, ktorí tie skúsenosti majú, vedia ako sa v prítomnosti takéhoto zvieraťa správať.

Skúsme byť teda trošku ohľaduplní nielen voči sebe navzájom, ale aj voči zvieratám, ktoré nás obklopujú. Tiež majú právo ísť na vychádzku plné energie a radosti, bez akýchkoľvek stresov.

Keď sme napokon všetko krásne pri zapadajúcom slniečku zvládli, užili si tie príjemné chvíľky, Kelly išla na záver dňa ešte do výbehu a vyváľala sa v piesku medzi ostatnými koníkmi. To bol jej zaslúžený večerný relax.

Veľmi ma potešilo a zahrialo pri srdiečku, že Ivanka mala z výsledných fotografií neskutočnú radosť. Práve tieto štryri fotky by ste našli aj u nej v izbe na stene vytlačené na fotoplátno. Verím, že Ivanka sa takto každý deň poteší pohľadom na svojho koníka a spomína na príjemný zážitok z fotenia.